Jdi na obsah Jdi na menu
 


DEN DĚTÍ

19. 4. 2010

Náš první DĚTSKÝ DEN se pořádně vydařil.

Trval dlouhých 8 hodin, což bylo sakra dlouho.

Přišlo se pobavit spoustu malých i velkých návštěvníků ze Žatce a okolí. Ráno jsme začali soutěžit ... ale když děti uviděly skákací hrady a poníky ( děkujeme Drahušce) vznikla dlouhatánská fronta a šílený blázinec :-). Přivítání a představení DD, sponzory a účinkující přišla a dobře provedla p.Andrea Rábová za což jí touto cestou moc děkujeme!!!Myslím, že Leoš Mareš by koukal :-)).

Dále nás svým umem přišla potěšit taneční skupina FREEDANCE Sedmikráska - vystoupení se jmenovalo    MŇAM, MŇAM BOBÍK - velkým překvapením pro děti i dospělé bylo, že k nám velký Bobík opravdu přijel a s dětmi si zatančil. Velký dík patří Věrce a Kátě, dětem a samozřejmě i rodičům!!!!

Při soutěžení bylo 10 stanovišť, kde děti plnily úkoly, dostávaly razítka a samozřejmě odměny. Děkuji všem dobrovolníkům, kteří si opravdu užili pořádné vedro na svých stanovištích. Opravdu VELKÝ DÍK

Dále nás svým umem přišla potěšit Lidová škola umění Žatec - vystoupili zde mažoretky, břišní tanečnice, taneční skupina ...děkujeme p.uč. Fábryové a Turkové a samozřejmě všem vystupujícím!! ;-)

A odpoledne si do rukou vzala divadelní společnost Pavla Bartáka HNEDLE VEDLE - to teprve vypukla ta pravá zábava. Klauni zpívali, tančili, malovali ... a to vše s dětmi. Trvalo delší dobu, než se zapojili i rodiče, ale povedlo se :-D. Opravdu      2 hodiny plné zábavy, radosti a smíchu.

Po celou dobu probíhal výtvarný workshop, o který se úžasně postarala Zdeňka Soběslavová a Iveta Wodrážková. Děti malovaly obrázky a opravdu jich bylo spoustu. Velké překvapení bylo, když Iveta se Zdeňkou připravily 200 nafouknutých balónků. V tašce, na které byl napsán vzkaz se v 15h. vzneslo k oblakům spoustu dětských výrobků. Myslím, že nás ani nenapadlo co se může stát. Kolem 18.30 Ivetě volal pán, který pracuje v zahradách v blízkosti Pražského hradu, že má plnou zahradu obrázků dětí ze Žatce. Hezké co?

Poslední akcí na DD byla Kuličkiáda pro dospělé. Myslela jsem, že tato soutěž ani neproběhne, všichni byli pořádně unavení. Ale nakonec se přihlásilo asi 20 soutěžících a byl to sakra boj!!! Vždyť se hrálo o soudek s pivem ... a víte kdo vyhrál??? Já .. Michala ;-).

Byl to opravdu vydařený první ročník DD.

Ještě jednou děkuji všem dobrovolníkům, sponzorům, rodičům a největší dík patří dětem!!! Bez nich by to nemělo cenu :-).

A samozřejmě děkujeme p.Marii Bechyňské a Zdeňkovi Bechyňskému za propůjčení tak krásného prostoru, který nám propůjčili úplně zadarmo!!! Velký dík :-) 

M.H.